Vysočina a její zajímavá místa

Každý, kdo propadl kouzlu Vysočiny, jistě bude souhlasit, že je tu nepřeberné množství koutů kam se podívat. Příroda nabízí na každém kroku dechberoucí scenérie, kde může poutník spočinout svým zrakem a nechat se unášet jen svými myšlenkami. Zvlněný profil nabízí v každém ročním období dostatek inspirace malířům i fotografům, kteří pak zvěčňují ve svých dílech nádheru tohoto koutu naší vlasti na pomezí Moravy a Čech. A nemusíte být ani umělci aby jste si zamilovali zdejší krajinu.

Turisté v každém ročním čase brouzdají sítí značených i neznačených cest uprostřed hlubokých lesů, voňavých lesních mýtin, či mezi malými vesničkami jejichž samostatná stavení jsou schovaná mezi vzrostlými jasany, buky a smrky. Cyklisté od jara do podzimu projíždí úzkými silničkami, hned nahoru a zase dolů. Klikatí se kolem malých rybníčků občas se zastaví na návrší, pokochají se výhledem do kraje a zase pokračují za svm cílem. Jsou tu samozřejmě i polykači kilometrů na silničních kolech, kteří se hrbí nad řidítky a kouzlo kraje nevnímají. Ale těch je pomálu. Aby jste poznali Vysočinu, musíte mít či otevřené a vnímat prostor kolem Vás.

Budeme postupě přidávat tipy na zajímavá místa, která na Vysočině můžete nalézt. At už to bude pro cykloturisty, pěší či běžkaře. Pokusíme se Vám představit Vysočinu v její rozmanitosti a plné kráse. Z naší chalupy je to do lesa jenom krok. Tak u nás vítejte a mějte oči dokořán.

Tipy na výlety na Vysočině:

Vysočina jako na dlani