Ubytování na Vysočině

K ubytování nabízí Vysočina mnoho zajímavých míst. Penziony a chalupy k pronájmu naleznete téměř na každém kroku. Ale díky kráse okolní krajiny nebudete litovat ať si vyberete jakékoliv kout.

Chalupa Čachnov - popis ubytování

Naše chalupa se nachází v obci Čachnov, kousek nad loveckým zámečkem, přímo u lesa. Postavená byla kolem roku 1900, o čemž svědčí bytelné kamenné obvodové zdivo. V devadesátých letech prošla kompletní rekonstrukcí, kdy byla přistavená garáž, opravená a celkově zateplená střecha a kompletně zrekonstruované první patro. V loňském roce se celkově zmodernizovala také společenská místnost v přízemí.

Pozemek kolem nabízí spoustu místa pro vaše děti, které si mohou celý den hrát na zahradě nebo terásce před vchodem. Na venkovním ohništi je prostor pro opékání špekáčků, nebo si s přáteli uděláte voňavé steaky na litinovém grilu.

Na chalupě může být ubytováno až 8 osob s možností případné přistýlky. V přízemí chalupy je velká společenská místnost s novou kuchyňskou linkou a krbem, který jistě přijde vhod i v létě, když nastane chladnější počasí. V zimě se s jeho pomocí pak vytopí celá chalupa. Ze společenské místnosti je vchod do malé ložnice se dvěmi lůžky a skříní na uložení oblečení. Koupelna s vanou a WC je přes chodbu, k dispozici je zde také pračka. Místnost s vždy připraveným dřevem k topení je z druhé strany chalupy od společenské místnosti. V garáži je pak připravené základní nářadí pro případné použití bude li potřeba.

     

V patře jsou pro návštěvníky připravené dva prostorné, dřevem obložené pokoje, vždy se dvěmi lůžky a nábytkem pro uložení věcí. Jeden pokoj je orientovaný na jihovýchod, druhý pak přímo k lesu. Zde po ránu uslyšíte zurčet potůček, který protéká kousek pod chalupou.

     

Pokud budete hledat další tipy pro návštěvy okolí, je k dispozici internet a WiFi s dosahem po celé chalupě. Práci ovšem neřešte, budete zde přece na dovolené :-) To stejné platí o televizi. Můžete sice využít satelit pokud si místo společenských her v podvečer chcete ukrátit čas, ale raději si zatopte v krbu a dejte partičku karet.

 

Doporučujeme také ubytování v dalších regionech - České Kanadě, Krkonoších a ubytování na Vysočině pod horou Javořicí:

Ubytování na Vysočině  - Statek pod Javořicí 

Statek pod Javořicí je rodinný penzion se třemi nově zbudovanými pokoji pro hosty a velkou společenskou místností. Vedle nádherné krajiny vybízející k turistickým a cyklovýletům, nabízí také vyjížďky na koních.

 

Ubytování Česká Kanada

Vedle Vysočiny je dalším zajímavým místem pro milovníky naší krajiny také Česká Kanada. Doporučujeme k ubytování v České Kanadě chalupu u Šmikmátorů. Kompletně zrekonstruovaná původní chalupa nabízí dva plně vybavené apartmány se sociálním zařízením. V okolí jsou jen lesy a rybníky, takže je zde ideální místo pro rodiny s dětmi, které si chtějí odpočinout od každodenního shonu.

 

Ubytování Velká Úpa

Dalším místem k doporučení je penzion Javoří mlýn ve Velké úpě. Pro milovníky Krkonoš a horských tůr přináší ideální východiště. Vhodné jak v zimě, kdy je sjezdovka kousek od penzionu, tak i jako zařízení vhodné pro pobyty v přírodě a školní výlety.

Novinky z Vysočiny