Vybavení chalupy

Tak jak používáme chalupu pro naši rekreaci, necháváme většinu vybavení k dispozici pro návštěvníky, které osloví okolí Čachnova a možnosti strávení klidné dovolené či víkendu na Vysočině.

Společenská místnost a kuchyně:

Nově vybudovaný krb je určený pro vytápění celé chalupy. Hodí se ovšem nejen v zimě a sychravých podzimních dnech, ale je příjemné si občas zatopit i v letních dnech, když máte náladu a chuť se zaposlouchat do praskajícího dřeva a navodit tu správnou romantickou atmosféru. Dřevo je vždy nachystané pro nové návštěvníky vedle krbu v dřevěné bedýnce, včetně třísek a novin pro zatopení. Samozřejmostí je, že je připravený přímo k zapálení, abyste nemuseli nejdříve přemýšlet co a jak zařídit. Popel stačí vybírat jednou denně, protože topíme jen vyschlým dřevem a tak je odpadu jen velice málo. V přízemí chalupy je pak hned u vchodu samostatný dřevník s dostatečnou zásobou dřeva na celý pobyt. (Většinou na celou zimu).

Přímotopné panely jsou umístěné pod okny ve společenské místnosti a stačí na pohodlné udržení teploty, pokud jste již místnost vytopili krbem. Také je pustíme před příchodem návštěvníků v zimě, aby byla v místnosti příjemná teplota již při příjezdu.

Nová kuchyňská linka je doplněná kombinovaným sporákem s elektrickou troubou. Záložní plynová láhev je nachystaná v garáži, pokud je třeba vyměnit za novou. Linka je vybavená kompletním nádobím, hrníčky, skleničkami, příbory, hrnci a dalšími nezbytnostmi, co můžete potřebovat na přípravu jídla a stolování. Samozřejmostí je rychlovarná konvice, termo konvice a konvice na čaj. Zásobníkový elektrický ohřívač pod linkou stačí na opláchnutí nádobí a hrnců po vašich kulinářských výtvorech.

Mikrovlnná trouba ohřeje, co potřebujete, jen je třeba ji zastrčit do zásuvky vedle kuchyňské linky. Návod na obsluhu pro hračičky je přichystaný vedle Ale většinou stačí pomocí hlavního tlačítka po půl minutě naťukat potřebný čas ohřevu.

Televize je sice součástí výbavy také, ovšem kdo by na ni koukal, když je kolem tolik jiných možností a krás na pohled. Pozemní signál tu sice není žádný, ale to jsme vyřešili satelitním přijímačem a parabolou se základní programovou nabídkou českých a slovenských programů. Je-li pak libo trochu polštiny či angličtiny, také se něco najde.

Internet a WiFi tu máme také, i když jinak u nás spíše dávají lišky dobrou noc. Pokud ale je třeba mrknout co je nového na Facebooku, nebo naplánovat výlet na další den (toto využíváme docela často i my) tak máte možnost využít. V prvním patře je pak i přípojka kabelem, tak se jistě doberete požadovaných informací.

Přízemí chalupy

Garáž - pro případ, že máte strach o svého čtyřkolového miláčka a není to zrovna trambus, tak je k dispozici pro návštěvníky chalupy garáž. Není sice největší, ale vedle auta se sem vlezou případně i kola, či kočárek, prostě co potřebujete k pobytu. Pokud Vám nevadí parkovat auto venku, může garáž sloužit jako dílna pro seřízení kol, namazání běžek nebo pro domácího kutila, pokud by si tu chtěl třeba krátit čas vyřezáváním samorostů. Nářadí se tu také nějaké najde.

Lednička je na chodbě hned proti společenské místnosti. Malý mrazáček se hodí na malou zmrzku po nedělním obědě, či zamražení nasbíraných borůvek. Ovšem zkušenost je taková, že tyto spíše skončí jako dezert po dobrém jídle. Kdo by se o dovolené zaobíral konzervováním ovoce? Proti ledničce je skříň na uložení potravin. Je dostatečně velká. Nebojte se.

Koupelna

Vana se sprchou je snad dostatečným komfortem. Voda teče teplá, protože tu máme 120 litrový elektrický bojler. Kapacitu máme ověřenou. WC je v rožku proti vaně.

První patro:

V pokoji do zahrady je počítač stařeček, který slouží pro případ nouze. Na internet se s ním dostanete, ale drobotinu asi pro hraní online her neuspokojí. Je třeba jim najít jiný program.

Knihovna je připravená pro milovníky četby po večerech. Pár klasických románů, něco pro malé děti a Mayovky pro starší, sem tam nějaký ten atlas, pokud se budete věnovat určování čehokoliv.

Hračky pro drobotinu, co nám zůstalo po našich dětech. Pokud máte děti náročné, vemte jim jejich oblíbené s sebou. Tablety, chytré mobily ani herní konzole tu nenajdete.

Zahrada

Teráska před zahradou je ideálním místem pro trávení odpoledne po dlouhých výletech. Přes léto je k dispozici i běžný slunečník, pod kterým se můžete kochat s hrníčkem kávy pohledem do lesa nebo skotačící drobotinu na zahradě.

Venkovní ohniště je připravené včetně laviček a dřeva na malý táboráček. Máte-li pak rádi grilované maso, lze použít i starší litinový gril.

Zahrada je také dostatečně veliká pro večerní match v badmintonu nebo cvičení tai-chi. Podle libosti.